piątek, 9 października 2015

Ponadczasowa, antyczna, urokliwa toaletka. Być może rozwiązanie do Twojej łazienki?

    Poszukując oryginalnych mebli, natknąłem się na starą toaletkę. Była w opłakanym stanie, a sprzedający próbował zatuszować niedoskonałości warstwą pasty barwiącej.

sposoby renowacji mebli

jak wykonać renowację mebli

     Pracy było niemało. Usunąłem wszystkie nałożone warstwy past, farb i lakierów. Zajęło to parę dni. Następnie uzupełniłem brakujące elementy (na szczęście nie było tego dużo). Toaletka została zaimpregnowana środkiem owadobójczym. Lustro zostało wyczyszczone. Zamki nasmarowane. Marmurowy blat i ściankę przekazałem do polerowania do zakładu kamieniarskiego. Zadanie nie było łatwe, gdyż blat jest cienki i zbyt mocna obróbka mogła spowodować jego pęknięcie. Całość została pomalowana olejem. Z myślą o tym, że mebel może stanąć w miejscu, gdzie jest zwiększona wilgotność, użyłem najpierw specjalnego oleju zabezpieczającego przed wilgocią. Finalnie naniesiony został olej barwiący. 
    Dziś mebel cieszy swoim wyglądem i może stanowić ozdobę wyjątkowej łazienki.

toaletka z kryształowym lustremstara toaletka z kryształowym lustrem

     Przede mną stoi wspaniała toaletka, która odbijała w swoim lustrze wiele osób. To kawałek uratowanej historii, wspomnień.
     Na uwagę zasługują oryginalne stare okucia i zamki (podłużne montowane w wyżłobionej desce), które w obu szufladach są w pełni sprawne i mają klucze. Mniejsze szuflady nie posiadają zamków.


wiekowe okucia mebli

wiekowa toaletka z szufladami


     Marmurowy blat w jasnych kolorach oparł się upływowi czasu. Na brzegu posiada delikatne żłobienie. Po wypolerowaniu jest gładki, a jedyne co świadczy ile przeszedł to delikatny ślad po pęknięciu, które jest prawie niezauważalne po polerowaniu, a dodaje mu uroku.

renowacja marmuru

renowacja marmuru


     Pozostał jeszcze główny element toaletki - stare, ciężkie, kryształowe lustro powlekane od wewnątrz srebrem, które pamięta dawne czasy. Niewielki ubytek srebra w dolnej części podkreśla wiekowość mebla.

renowacja lustra posrebrzanego

renowacja lustra posrebrzanego


     I tak finalnie mamy przed sobą kawałek historii, który może dodać uroku naszej łazience. Przy niewielkim nakładzie sił, na blacie możemy zamontować umywalkę, która połączy piękno z funkcjonalnością.

toaletka z kryształowym lustrem

toaletka z kryształowym posrebrzanym lustrem

      Podstawa toaletki ma około 100 cm szerokości, około 58 cm głębokości i około 78 cm wysokości. Blat marmurowy jest szerokości około 110 cm i głębokości około 62 cm. Marmurowa ścianka szerokością dopasowana jest do blatu i ma około 38 cm wysokości. Główny element, czyli lustro ma szerokość maksymalną około 110 cm i wysokość w najwyższym punkcie około 78 cm. Całość składa się do pięknej toaletki o wysokości około 192 cm.
     Jeśli szukacie Państwo innego rozwiązania - napiszcie. Może będę mógł pomóc i podzielić się z Państwem moją pasją.

     Zapraszam do zakupu w galeriaartkrot.pl lub składania ofert na Allegro (nick sprzedającego: artkrotgallery).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz